הרחקת יונים באמצעות דוקרנים

 

טיפול במפגע אחת ולתמיד

   
השם "דוקרנים להרחקת יונים" נשמע מרתיע – הן בגלל הדימוי השלו והצח של היונה, והן בגלל הקונוטציות האלימות של דוקרנים.  
אך למעשה מדובר באמצעי הרחקת יונים הומאני ומתון שאינו פוגע פיזית כלל וכלל בציפורים אלו, שעל אף זיהוין כסמל השלום, קינונן בקרבת חלונות ומרפסות הבית יכול להיות מפגע של ממש.
  
אם תמיד פגשתם ביונה רק בכיכרות ובחוצות העיר, בספרים ובשירים, הרי שתדמיתה של ציפור זו בעיניכם עודנה צחה כשלג,       
ועל כן כה מפתיע עבורכם להיתקל במוצר כמו דוקרנים להרחקת יונים.  
הלא לבעל חיים זה קשר ארוך, הדוק ומועיל עם המין האנושי – הוא מוזכר בתנ"ך, בברית החדשה ובקוראן, מוכר כסמל לשלום ולאחווה או לזוגיות בתרבויות שונות, ובעבר שימשו יונים כאמצעי תקשורת על ידי העברת דואר, כמו גם אמצעי להעברת מסרים מוצפנים בין גורמים צבאיים במלחמות שונות.   

אך זהו רק צד אחד של המטבע. לחיבור בין יונים לבני אדם יש לעתים השפעות שליליות, ההופכות את נוכחותן למטרד ואף לסכנה של ממש.  
זאת מכיוון שהן נשאיות של מחלות וטפילים שונים, וכאשר הן מקננות בחלונות, במסתורי כביסה, באדניות ובמרפסות, או אפילו רק חיות בקרבת בני אדם, (בהן סלמונלה, דלקת המוח ועוד) - באמצעות הלשלשת שהן מותירות.  
הלשלשת היא מקור להתפתחות טפילים כגון פרעושים וקרציות, היא מכילה גורמי מחלות שונים,   
יוצרת מפגעי ריח והיגיינה, ובהצטברותה במקומות מסוימים לאורך זמן היא אף יכולה לפגום בתשתיות ובחלקי מבנים.  
אי לכך, הימצאותן של יונים בבית, אפילו באדנית שעל אדן החלון, היא מטרד שכדאי לסלקו.   
   

דוקרנים להרחקת יונים – הרתעה על פני פגיעה  

   
העובדה שקינון יונים בבית מהווה מטרד ומקור להפצת מחלות אינה בגין סיבה לפגוע פיזית בציפורים תמימות.  
צורת הלחימה במטרד זה אינה צריכה להיות הדברה אלימה, אלא הומאנית וחכמה יותר – עליה למצוא דרך להרחיק את הבעיה ממקום המגורים בצורה שאינה פוגענית,  כך שהיונים יוכלו לעזוב בשקט ולמצוא מקום קינון חלופי, שאינו מפריע לאיש.  
לשם כך הומצאו פטנטים כגון דוקרנים להרחקת יונים ומוצרים דומים – מטרתם היא ליצור מחסום שמונע מהיונים להישאר במקום בו הותקנו, אך תוך התחשבות בשני הצדדים: בלי לפצוע את היונים, ומבלי לפגוע באסתטיקה של הבניין ובפונקציונאליות של החלון (על ידי אטימתו, למשל).  
דוקרנים להרחקת יונים הם אמצעי חסימה עשוי מתכת, הנראה כמעין אמצעי גידור זעיר ממדים. הם אינם נראים למרחוק,  וכך אינם פוגעים בחזות הבניין, וניתן להתקינם בקלות במסתורי כביסה, בכרכובים, באדני חלון וכן הלאה.   
עם זאת, הם מבצעים את משימתם בהצלחה רבה: היונים אינן יכולות לעמוד במקום שבו הותקנו דוקרנים להרחקת יונים בגלל צורתם והעובדה שהם חוסמים את השטח הישר הנוח לנחיתה, ולכן הן ממשיכות הלאה במעופן. יתרה מזאת, הן אינן נפגעות כלל וכלל מהדוקרנים, מכיוון שאלו בנויים עם קצה חתוך וקהה, ללא חוד.  
   
חברת חומרי בניין וגידור בע"מ משווקת דוקרנים להרחקת יונים בצורה הומאנית, בטוחה ויעילה.
למידע נוסף, צרו קשר בטלפון 072-3217241 .

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
י.ל פרץ 16, תל אביב 66835  |  טל': 072-3217241 |  פקס: 03-6872515 |  דוא"ל:  info@hbv.co.il  | שעות פעילות: א'-ה'  16:00-7:30, ו' 12:00-7:30