גדרות לגינה - כמה זה עולה לנו?

 

גדר היא אלמנט חשוב בכל גינה, חצר ואף כניסה לבית. גדר מיועדת למספר מטרות. היא יוצרת את החיץ בין הבית, החצר או הגינה לבין החוץ. היא מספקת ביטחון ופרטיות. גדר יכולה לשמש לצמיחת גדר חיה אם מעוניינים בכך ואף מהווה מחסום בפני יציאת ילדים קטנים אל מחוץ לשטח הגינה או יציאת בעלי חיים שאנו מעדיפים שישאר ובחצר ולא יצאו לרחוב. 

ישנם סוגים שונים של גדרות. גדרות לגינה מחירים נקבעים בהתאם לאורך הגדר- האם היא מקיפה את הגינה כולה או צד אחד בה, על פי החומר ממנו עשויה הגדר ועל פי עבודת ההתקנה. 

 
גדרות לגינה
 

 

אספנו כמה מסוגי הגדרות המוכרים על יתרונותיהם וחסרונותיהם וגם מחיריהם:

 

·  גדרות בטון: גדרות בטון הן גדרות חזקות מאוד העמידות לטווח ארוך ולמשך שנים ללא צורך בטיפול ותחזוקה. כאשר בוחנים גדרות לגינה מחירים הן נחשבות מהגדרות היקרות בשל התקנתן שדורשת עבודה, כולל יישור השטח עליו הן מותקנות. מבחינה עיצובית הן אמנם הופכות פופולאריות יותר עם הזמן אך עדיין יש לקחת בחשבון את המראה האפור והאם הוא מתאים לכם. מחיר גדרות מבטון יכול להגיע לכמה מאות שקלים, סביב ה- 650 שקלים לגדר ממוצעת, כמובן שהדבר תלוי גם בתנאי השטח וגודל הגדר.

·  גדר עץ: גדרות עץ הן פופולאריות מאוד. המראה החמים והטבעי משתלב היטב בגינה,במיוחד אם יש ריצוף דק או פרגולה מעץ ולכן רבים בוחרים בגדרות אלה. החיסרון בהן הוא הצורך בתחזוקה מתמדת בגלל היותו של העץ חומר טבעי שמשתנה בהתאם לתנאי מזג האוויר. גדרות לגינה מחירים כשמדובר על עץ משתנים גם בהתאם לסוג העץ. גדרות עץ אורן יכולות לעלות בין 200 ל- 450 ₪ למ"ר בעוד גדר מעץ איפאה יכולה להגיע גם ל 600 ₪ למ"ר.

·  גדר תיל: גדר תיל היא גדר מוכרת ופשוטה יחסית אשר עושה את העבודה ויוצרת את החיץ שאנו רוצים להשיג בין הגינה לבין השטח שמחוץ לה. כאשר התיל הוא דוקרני הגדר קשה משמעותית לפריצה או מעבר דרכה. התקנת גדר תיל היא פשוטה ולכן גם המחירים זולים יותר מסוגים שונים של גדרות. המחירים נעים בד"כ בין 200 ל 300 ₪.

·  גדר מתכת: גדר מתכת לגינה עשויה לרוב מברזל או אלומיניום, כאשר לאלומיניום יש יתרון מבחינת עמידות בפני קורוזיה (החלדה) לעומת ברזל. אלומיניום בכלל הוא חומר  שימושי מאוד לאלמנטים שונים בחוץ כמו שערים, פרופילי חלונות ודלתות ועוד. כשבודקים גדרות לגינה מחירים כשהחומר הוא אלומיניום או ברזל המחיר תלוי גם במורכבות התקנת הגדר ובעיצובה. ישנן גדרות אלומיניום בעלות עיצוב ייחודי ואמנותי ממש. מחירי גדרות מתכת נעות בין 350 ל- 600שקלים, תלוי כאמור במורכבות ההתקנה.

·  גדר פלסטיק: גדרות פלסטיק הן פופולאריות מאוד היום בגלל המראה האסתטי, כולל שלל עיצובים (למשל דמוי עץ) יחד עם עמידות גבוהה והעובדה שאין צורך להתעסק בתחזוקה כלל (זאת בניגוד לעץ אמיתי). כמו גדרות פלסטיק, גם רשתות פלסטיק הן נפוצות היום מאוד. מראה רשת פלסטיק אסתטי יותר מגדר או רשת תיל פשוטה, וזאת למרות התקנה נוחה. מחירה של גדר פלסטיק נחשב בינוני בין סוגי הגדרות השונים ונע לרוב בין 300 ל 450 ₪.

לסיכום, גדרות לגינה מחירים משתנים בהתאם לחומר ממנו עשויה הגדרות בהתאם לגודל, לגובה ולמורכבות ההתקנה. גדר בטון, בשל עמידותה ומורכבות התקנתה נחשבת יקרה ואילו גדר רשת פלסטיק או תיל נחשבת זולה.
אנו בח.בניין וגידור מציעים מגוון גדרות לגינה במחירים נוחים וזאת מבלי להתפשר על איכות עבודה וחומר.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
י.ל פרץ 16, תל אביב 66835  |  טל': 072-3217241 |  פקס: 03-6872515 |  דוא"ל:  info@hbv.co.il  | שעות פעילות: א'-ה'  16:00-7:30, ו' 12:00-7:30